Aktualności

Najwyższej jakości usługi świadczymy od 2008 roku

Nowości

Cisco Duo – czym jest i jakie niesie korzyści?

Cisco Duo to platforma, która umożliwia uwierzytelnianie dwuskładnikowe. Polega to na wprowadzeniu dodatkowego elementu podczas logowania. Dzięki zastosowaniu wzmocnionych zabezpieczeń można skutecznie chronić zasoby przed nieautoryzowanym dostępem lub kradzieżą danych. Zobacz, na czym to polega i dlaczego warto wdrożyć to rozwiązanie. 


Cisco Duo Security – co to jest?

Cisco Duo to platforma do bezpiecznego uwierzytelniania dwuetapowego (MFA – ang. Multi-factor authentication) oferowana przez firmę Cisco Systems. To rozwiązanie, którego celem jest zwiększenie bezpieczeństwa logowania do systemów i aplikacji. Odbywa się to poprzez dodanie dodatkowego poziomu weryfikacji tożsamości użytkownika. 

Tradycyjne metody uwierzytelniania, czyli wyłącznie login i hasło, mogą być podatne na nieautoryzowany dostęp. Cisco Duo Security wprowadza dodatkowy element uwierzytelnienia, który może obejmować takie funkcjonalności jak: 

·       generowanie kodów jednorazowych, 
·       wysyłanie wiadomości SMS, 
·       wykorzystywanie podczas logowania aplikacji mobilnych, 
·       korzystanie z fizycznych urządzeń, np. kluczy bezpieczeństwa. 

Użytkownik musi pomyślnie przejść przez oba etapy uwierzytelniania, aby uzyskać dostęp do chronionych zasobów. 

Cisco Duo Security jest wykorzystywane w przedsiębiorstwach, organizacjach i instytucjach, którym zależy na zwiększeniu bezpieczeństwa systemów informatycznych. Narzędzie działa w chmurze i może być zintegrowane z różnymi aplikacjami i usługami. To umożliwia elastyczną implementację w różnych środowiskach. 


Jak działa uwierzytelnianie Cisco Duo?

Uwierzytelnianie dwuetapowe wymaga od użytkownika potwierdzenia swojej tożsamości za pomocą dwóch niezależnych czynników. Zobacz, jak to wygląda w praktycznym zastosowaniu. 

1. Użytkownik rozpoczyna proces logowania do systemu lub aplikacji, które są chronione przez Cisco Duo.
2. Po wprowadzeniu loginu i hasła zostaje poproszony o drugi czynnik uwierzytelnienia.
3. Dodatkowy element może przyjmować różne formy, zależnie od konfiguracji narzędzia. Może to być na przykład:

·       aplikacja mobilna – użytkownik odbiera powiadomienie na urządzeniu mobilnym za pomocą aplikacji Cisco Duo. Po zatwierdzeniu komunikatu może przejść dalej;
 
·       kod jednorazowy – użytkownik otrzymuje na urządzenie mobilne lub e-mail jednorazowy kod, który musi wprowadzić na stronie logowania w celu potwierdzenia swojej tożsamości;
 
·       klucz bezpieczeństwa – polega na wykorzystaniu do logowania fizycznego urządzenia, które podłącza się do komputera.
 
4. Po pomyślnym przejściu uwierzytelniania dwuetapowego z wykorzystaniem jednej z wyżej wymienionych metod użytkownik otrzymuje dostęp do chronionych zasobów.
 
Platforma Cisco Duo oferuje również dodatkowe funkcje, takie jak raportowanie i monitorowanie aktywności, zarządzanie dostępami użytkowników czy zintegrowanie z innymi systemami i aplikacjami.

 
Korzyści, jakie niesie ze sobą Cisco Duo

Cisco Duo Security to liczne korzyści dla organizacji, która wdroży uwierzytelnianie dwuetapowe. Najważniejszą z nich jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa. Login i hasło mogą zostać wykradzione lub odgadnięte przez osobę postronną. W takich przypadkach nie ma pewności, do ilu użytkowników trafiły takie dane i jak mają zamiar je wykorzystać. Uwierzytelnianie dwuetapowe eliminuje to ryzyko.

Drugą korzyścią jest prosty proces logowania. Nie wymaga on postępowania zgodnie ze skomplikowaną instrukcją. Użytkownik musi jedynie pobrać darmową aplikację mobilną i zarejestrować się do niej w kilku prostych krokach.

Trzecią zaletą jest możliwość monitorowania procesu uzyskiwania dostępu do zasobów sieciowych. To poprawia poziom bezpieczeństwa w organizacji i ułatwia śledzenie aktywności użytkowników, gdy dojdzie do nieprawidłowości lub nadużyć.


Koszt wdrożenia Cisco Duo Security

Jako partner Cisco oferujemy profesjonalne rozwiązania informatyczne dla firm i organizacji w ramach uwierzytelniania dwuetapowego. Zastanawiasz się, ile to kosztuje? Firma Cisco zapewnia elastyczne rozwiązania dopasowane do konkretnych potrzeb. 

Warto wiedzieć, że narzędzie jest oparte o usługę w chmurze, dlatego nie ma konieczności tworzenia żadnej dodatkowej infrastruktury fizycznej. Koszt jest więc łatwo policzalny i zależy bezpośrednio od liczby użytkowników, którzy będą wykorzystywać uwierzytelnianie dwuetapowe. 
Jesteś zainteresowany taką usługą? Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z nami. Jesteśmy autoryzowanym partnerem Cisco, dlatego z przyjemnością udzielimy Ci wszelkich informacji i wdrożymy narzędzie dopasowane do Twoich oczekiwań. 

 OSTATNIE WPISY